Vyrůstala jsem v „doktorské“ rodině. Nemocní i starší lidé, to byla denní rutina, kterou jsem již od raného dětství vnímala jako součást života.

Můj otec je lékař, který jako první v České republice začal pomocí okultních testů vyšetřovat rakovinu tlustého střeva.  Včasné zjištění vedlo k úspěšné léčbě pacienta. Dnes se test, který si pacient provádí v pohodlí domova, může zakoupit v lékárně.

Doba i medicína pokročily, nemocní lidé bohužel nevymizeli, proto je každá pomoc zvláště onkologicky nemocným pacientům stále aktuální a z mého pohledu nesmírně důležitá. Nejde jen o fyzickou stránku, ale také o psychiku pacienta. Velmi často jsou zdravotní potíže zesíleny špatným psychickým stavem. Abychom se lépe uzdravovali, potřebujeme mimo léků naději, vlídné slovo a také sebevědomí. Poprat se například s rakovinou asi není zrovna lehké….

Má touha pracovat ve zdravotnictví se však proměnila v realitu mediálního světa. Pracuji již 8 let v oblasti média, reklama, PR, event marketing. Empatie a chuť pomáhat nemocným však zůstala.

A jak jsem se dostala k projektu VLASY POMÁHAJÍ?

Právě přes mou profesi, kdy velmi úzce spolupracuji se zpěvačkou Olgou Lounovou. Při společném natáčení módního pořadu mi Olga říká: „Chtěla bych pomáhat lidem, kteří přišli o vlásky. Znám úžasnou holku, která mi dělá mé vlasy, nechceš něco vymyslet?“ A tím to všechno začalo …..

Zhruba po roce, kdy jsme na téma charitativní akce opakovaně zabrousily, jsem to konečně „hodila“ na papír. Společná schůzka s úžasnou holkou, tedy Ivanou Hanyšovou, která má kadeřnické a vlásenkářské studio Afroditi v Praze, proběhla velmi záhy.

A protože jsme to všechny vzaly opravdu vážně, přidala se k nám další dáma, která tvoří nedílnou součást našeho týmu. Právnička Veronika Solisová, která se o rozběhlém projektu dozvěděla v křesle kadeřnického studia Afroditi z úst Ivany.

Nadační fond Grácie nemá tři, ale čtyři dámy, které spojil jeden cíl, chuť pomáhat a možnost využití svých kontaktů pro dobrou věc.