[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text”]

Vyrůstala jsem v „doktorské“ rodině. Nemocní i starší lidé, to byla denní rutina, kterou jsem již od raného dětství vnímala jako součást života.

Můj otec je lékař, který jako první v České republice začal pomocí okultních testů vyšetřovat rakovinu tlustého střeva.  Včasné zjištění vedlo k úspěšné léčbě pacienta. Dnes se test, který si pacient provádí v pohodlí domova, může zakoupit v lékárně.

Doba i medicína pokročily, nemocní lidé bohužel nevymizeli, proto je každá pomoc zvláště onkologicky nemocným pacientům stále aktuální a z mého pohledu nesmírně důležitá. Nejde jen o fyzickou stránku, ale také o psychiku pacienta. Velmi často jsou zdravotní potíže zesíleny špatným psychickým stavem. Abychom se lépe uzdravovali, potřebujeme mimo léků naději, vlídné slovo a také sebevědomí. Poprat se například s rakovinou asi není zrovna lehké….

Má touha pracovat ve zdravotnictví se však proměnila v realitu mediálního světa. Pracuji již 8 let v oblasti média, reklama, PR, event marketing. Empatie a chuť pomáhat nemocným však zůstala.

A jak jsem se dostala k projektu VLASY POMÁHAJÍ?

Právě přes mou profesi, kdy velmi úzce spolupracuji se zpěvačkou Olgou Lounovou. Při společném natáčení módního pořadu mi Olga říká: „Chtěla bych pomáhat lidem, kteří přišli o vlásky. Znám úžasnou holku, která mi dělá mé vlasy, nechceš něco vymyslet?“ A tím to všechno začalo …..

Zhruba po roce, kdy jsme na téma charitativní akce opakovaně zabrousily, jsem to konečně „hodila“ na papír. Společná schůzka s úžasnou holkou, tedy Ivanou Hanyšovou, která má kadeřnické a vlásenkářské studio Afroditi v Praze, proběhla velmi záhy.

A protože jsme to všechny vzaly opravdu vážně, přidala se k nám další dáma, která tvoří nedílnou součást našeho týmu. Právnička Veronika Solisová, která se o rozběhlém projektu dozvěděla v křesle kadeřnického studia Afroditi z úst Ivany.

Nadační fond Grácie nemá tři, ale čtyři dámy, které spojil jeden cíl, chuť pomáhat a možnost využití svých kontaktů pro dobrou věc.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row admin_label=”Row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_image admin_label=”Image” src=”http://www.nfgracie.cz/wp-content/uploads/2017/02/Olga-a-Eva.jpeg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_image][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]