Zkušenosti se ztrátou vlasů při chemoterapii. Co mě vedlo k tomuto projektu?

Sama jsem si kdysi v roce 2000 oholila hlavu a vzdala se vlasů, abych se dokázala vžít do situace, jak se žena cítí a tyto ženy podpořila. Říkala jsem, že jsou to jen vlasy. Ale moc mi chyběly a cítila jsem se úplně jinak a to jsem byla zdravá. Díky této zkušenosti jsem si později založila AFRODITI – Svět prodlužování vlasů a nyní cítím, že s nabitými zkušenostmi a dobře fungující firmou je čas se rozdělit s ostatními o to, co jsem se naučila a pomoci druhým.

Osobně mám zkušenost se svojí nejlepší kamarádkou, která prodělala rakovinu a snažila jsem se jí pomoci v tom, co umím…..paruky, příčesky, improvizace, maskování, tvořivost a pochopení. Jelikož celý život nosila prodloužené vlasy a sama si na svých krásných vlasech velmi zakládala (Řekyně), velmi ji zasáhlo, jak ztráta vlasů podlamuje psychiku v době, kdy to potřebujete nejméně.

Jaký jsme zvolily plán? Nejdříve vyzkoušela jakousi chladicí čepici, která má zabránit vypadávání vlasů, ale nepomohlo to. Při prvním náznaku padaní se vlasy ostříhaly nakrátko a vznikl krátký účes, který ji moc slušel. Vlasy jsme uchovaly a správně zakonzervovaly pro pozdější použití. Při další chemoterapii již vlasy vypadly ve velkém a bylo nutné hlavičku něčím zakrýt.

Darovala jsem jí tedy několik paruk a byla jsem překvapena, jak skvěle je uměla nosit, že to vůbec nebylo poznat. Jelikož Zefi je ohromný estét a nesmířila se s šátečkem na holé hlavě, vymyslela několik triků, jak šátek uvázat, aby to vypadalo plně a chic, z nouze  vznikla ctnost. Já jsem to doplnila vykukujícími příčesky pravých vlasů a vycpávkami a bylo to moc hezké. Jeden z kurzů povede právě Zefi a naučí Vás své objevy.