[et_pb_section admin_label=”section”][et_pb_row admin_label=”row”][et_pb_column type=”2_3″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”justified” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

 

Zkušenosti se ztrátou vlasů při chemoterapii. Co mě vedlo k tomuto projektu?

Sama jsem si kdysi v roce 2000 oholila hlavu a vzdala se vlasů, abych se dokázala vžít do situace, jak se žena cítí a tyto ženy podpořila. Říkala jsem, že jsou to jen vlasy. Ale moc mi chyběly a cítila jsem se úplně jinak a to jsem byla zdravá. Díky této zkušenosti jsem si později založila AFRODITI – Svět prodlužování vlasů a nyní cítím, že s nabitými zkušenostmi a dobře fungující firmou je čas se rozdělit s ostatními o to, co jsem se naučila a pomoci druhým.

Osobně mám zkušenost se svojí nejlepší kamarádkou, která prodělala rakovinu a snažila jsem se jí pomoci v tom, co umím…..paruky, příčesky, improvizace, maskování, tvořivost a pochopení. Jelikož celý život nosila prodloužené vlasy a sama si na svých krásných vlasech velmi zakládala (Řekyně), velmi ji zasáhlo, jak ztráta vlasů podlamuje psychiku v době, kdy to potřebujete nejméně.

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_3″][et_pb_image admin_label=”Image” src=”http://www.nfgracie.cz/wp-content/uploads/2017/02/Ivana-Hanysova-NF-Grácie.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_image][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row admin_label=”Row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_image admin_label=”Image” src=”http://www.nfgracie.cz/wp-content/uploads/2017/02/10917256_10205382991246113_7507511861536176753_o.jpg” show_in_lightbox=”off” url_new_window=”off” use_overlay=”off” animation=”left” sticky=”off” align=”left” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”] [/et_pb_image][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row admin_label=”Row”][et_pb_column type=”4_4″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”justified” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Jaký jsme zvolily plán? Nejdříve vyzkoušela jakousi chladicí čepici, která má zabránit vypadávání vlasů, ale nepomohlo to. Při prvním náznaku padaní se vlasy ostříhaly nakrátko a vznikl krátký účes, který ji moc slušel. Vlasy jsme uchovaly a správně zakonzervovaly pro pozdější použití. Při další chemoterapii již vlasy vypadly ve velkém a bylo nutné hlavičku něčím zakrýt.

Darovala jsem jí tedy několik paruk a byla jsem překvapena, jak skvěle je uměla nosit, že to vůbec nebylo poznat. Jelikož Zefi je ohromný estét a nesmířila se s šátečkem na holé hlavě, vymyslela několik triků, jak šátek uvázat, aby to vypadalo plně a chic, z nouze  vznikla ctnost. Já jsem to doplnila vykukujícími příčesky pravých vlasů a vycpávkami a bylo to moc hezké. Jeden z kurzů povede právě Zefi a naučí Vás své objevy.

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]