Veronika Solisová (34) vystudovala Právnickou fakultu v Olomouci. Své vzdělání si rozšířila ročním studijním pobytem na Právnické fakultě Paris Sceaux v Paříži a studiem politologie a mezinárodních vztahů na Fakultě sociálních studií v Brně. V současné době dokončuje doktorské studium Správního práva a práva životního prostředí na Právnické fakultě v Brně.

Pracovala mimo jiné jako právní asistentka ve společnosti AKUO v Paříži, právnička na Ministerstvu spravedlnosti ČR, vysokoškolská učitelka na Fakultě sociálních politik v Opavě a Fakultě Práva v Ostravě, právní manažerka v korejsko-české společnosti Charles Bridge Prague a.s. a v současné době působí v advokátní kanceláři Křížák & partneři.

Veronika se ráda angažuje v projektech blízkých ochraně životního prostředí (www.ekofashion.cz), kultuře a humanismu.  Hovoří několika cizími jazyky, ráda cestuje, ve volném čase se věnuje hudbě, psaní, přírodě a sportu. Žije v Praze se svým mužem, třemi syny a kocourem.

 Příběh

S myšlenkou založení nadačního fondu jsem nepřišla já, tento skvělý nápad dostala má kamarádka Ivanka Hanyšová, která mne následně oslovila, zda bych se chtěla angažovat. Jelikož dle mého názoru věci k člověku přicházejí nikoliv náhodně a protože lidem i přírodě pomáhám ráda, pomoci lidem, kteří potřebují náhradní vlasy, mi přišlo jako dobrý nápad – tedy, upřímně řečeno, v prvních minutách mi projelo hlavou: proč zakládat fond na podporu lidí co potřebují vlasy? Proč raději rovnou nezaložit fond na boj s rakovinou? Pak jsem si ale představila, jak bych se cítila bez svých dlouhých vlasů, bez obočí a bez řas.

Ve vlasech je skryta jak naše minulost, tak naše síla. Ztráta vlasů způsobuje utrpení, obzvláště ženám. Dnešní svět je totiž k ženám velmi náročný, jsou kladeny vysoké požadavky na jejich mladost a krásu. Bez vlasů jakoby ztratily svou krásu, svou ženskost a muži své mládí. Parukou nebo příčeskem lze v člověku probudit nejen radost z nově nabytých vlasů a z možnosti skrýt své onemocnění před ostatními, ale především pozitivní myšlení. A je to právě psychika, která má důležitou úlohu v procesu léčby.

Mám za to, že darováním vlasů můžeme v tomto smyslu příjemce také pomoci uzdravit, a proto to stojí za to. Držím všem našim příjemcům daru palce a děkuji všem dárcům za jejich pomoc s Grácií.